Вибираємо люстру для вітальні

Оскільки вітальня в більшості випадків - це саме просторе приміщення в будинку, яке можна досить сміливо декорувати. Тому вибір люстри для вітальні практично ні чим не обмежується. Але щоб створити ідеальний дизайн інтер'єру, все ж потрібно дотримуватися певних правил.

Перш за все треба врахувати розмір і конфігурацію кімнати. При великий квадратурі (від 15 кв. М і вище), необхідно передбачити кілька точок штучного освітлення. Не обійтися однією люстрою і в приміщенні зі складною формою. Розташовувати світильники слід так, щоб світлом виділити планувальні зони. Наприклад, якщо у вітальні є зона їдальнею, і вона розміщена по центру приміщення, то люстра повинна знаходитися над обіднім столом. А над зоною відпочинку з м'яким куточком більш доречним буде додатковий світильник з м'яким неяскравим світлом. У будь-якому випадку люстра виконує функцію основного джерела штучного світла, розташованого по центру. Всі інші стельові та настінні світильники доповнюють її.

Розраховувати кількість освітлювальних приладів, за допомогою яких буде вирішено висвітлення вашої вітальні, потрібно ще до моменту вибору люстри. Тому що купувати люстру і світильники потрібно одночасно, щоб вони виглядали єдиним комплектом.

Величезне значення має колір світіння люстри. Залежить він від колірного рішення плафонів, а також від типу ламп. Світлодіодні, енергозберігаючі та люмінесцентні лампи дають білий холоднуватий світло, який ідеальний для інтер'єрів в холодних же відтінків. Для приміщень, виконаних в теплих тонах, більше підійдуть світильники з традиційними лампочками розжарювання.

Бажано мати в вітальні таку люстру, яка має кілька режимів інтенсивності світіння. Підбирати її потрібно з урахуванням того, що світло основного освітлювального приладу в вітальні повинен бути яскравим, але не сліпучим. Важливим фактором є і спрямованість світла. Краще направляти освітлення на стелю, а не в підлогу. Це залежить від моделі люстри.


Класифікація люстр
За конструкцією люстра в зал може бути припотолочная або звисає. Перший вид світильників більше підходить для сучасних інтер'єрів. При оформленні інтер'єру в будь-якому класичному стилі краще застосовувати звисає люстру, яка кріпиться за допомогою ланцюга і виглядає набагато легше, елегантніше. Але тут потрібно розуміти, що при установці між стелею і самої люстрою уздовж декратівно ланцюжка буде проведено провід, що знижує початкову естетичність конструкції.

Люстра може бути з абажуром, з плафонами-свічками, з кришталевими підвісками. В кожному окремому випадку тип світильника підбирається під загальну стилістику інтер'єру. Чим більше приміщення, тим крупніше повинна бути люстра. При низьких стелях варто вибирати плоскі світильники.
стиль

Класика. Освітлення вітальні в класичному стилі - це дуже важливий елемент дизайну інтер'єру. У класичних залах зазвичай застосовуються досить масивні світильники з великою кількістю декоративних елементів. Ідеальний варіант - конструкція з імітацією свічок або з кришталевими крапельками, а також з литими бронзовими або позолоченими деталями. У таку люстру потрібно встановлювати звичайні лампи, що дають тепле, злегка мерехтливе світло.

Ретро. Тут потрібна оригінальність. Ретро люстра може бути виконана у вигляді багаторіжкові світильника, прикритого тканинним абажуром. А можна використовувати імітацію під гасову лампу або палаючі факели.

Етно і еко стилі. При одному з цих напрямків стилю інтер'єру світильник повинен бути простим за формою, і при цьому його декоративна частина повинна складатися з натурального матеріалу, такого як тканину або дерево.

Сучасний стиль. При оформленні сучасної вітальні можна сміливо застосовувати освітлення з декількох рівноцінних за значимістю для інтер'єру стельових світильників. Бажано підбирати пріпотолочние плафони з хромованими абажурами простої форми. Іноді використовується кольорове світіння.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78