Вибираємо натуральний камінь для сучасного ландшафтного дизайну

Використання натуральних каменів - популярний напрям в ландшафтному дизайні. Камінь є універсальним і природним матеріалом. Зовнішній вигляд і якість природного каменю здатні привнести відтінок елегантності і індивідуальності в архітектуру ділянки. Натуральний камінь може додати краси і функціональності в сад. Камінь може бути використаний для створення підпірних стін, мощення доріжок, при будівництві водних споруд. Він може працювати в якості декоративних акцентів або, наприклад, використовуватися в якості кам'яної мульчі. Камінь є незамінним матеріалом при будівництві кам'янистих садів. Камінь як малих архітектурних форм, таких як альтанки, лавки, паркани, скульптури, додасть вашому саду яскравий і неповторний вигляд.

Натуральні камені мають ще одне важливу особливість. Маючи великий запас міцності, вони практично не схильні до шкідливої дії навколишнього середовища і здатні на багато років зберігати свій первозданний вигляд.

Існують різні породи природного каменю. Натуральний камінь залягає, як правило, в верхніх, поверхневих шарах землі. Залежно від походження виділяють три основні породи каменю: осадові або пластові породи, виверження вулканів або магматичні і метаморфічні або видозмінені. Пластові породи утворилися в результаті осадження частинок пластами. Магматичні - в результаті вулканічної дії, при виверженні магми. Змінені породи утворені за допомогою впливу тисків і температур земної кори. У будівництві, при проведенні оздоблювальних робіт, таких як, наприклад, облицювання підлоги приміщень, використовуються камені, які піддаються шліфування та полірування і не кришаться при обробці. Це граніт, мармур, базальт.

У ландшафтному дизайні зазвичай широко використовуються необроблені натуральні камені. Наприклад, при створенні кам'янистих садів або альпійської гірки природніше і гармонійніше виглядатимуть натуральні, необроблені камені. Якщо камінь оброблений або порізаний, то істотно зростає його вартість.
Натуральні камені, що використовуються в ландшафтному дизайні і його види.

Голяк в ландшафтному дізайнеГолиш. Залежно від місця видобутку буває морської, річкової, озерний і являє собою уламки гірських порід, які протягом багатьох тисячоліть шліфувалися водою і піском і, внаслідок чого придбали округлу форму. Голяк буває різних розмірів і кольорів. Валун, окатиш, кругляк, кругляк, галька - такі назви голяка обумовлені його розмірами. Найбільший серед них - валун, діаметр якого становить 100-350 мм, а найдрібніший - галька, що досягає до 40 мм в діаметрі. У свою чергу кожен вид голяка, в залежності від розмірів, підрозділяється на різні фракції. Наприклад, галька ділиться на дрібну, середню і велику фракцію. Забарвлення голяка має різноманітні відтінки білого, чорного, синього, сірого та ін. Морський голяк буває більш плоским, а річковий має більш опуклу форму.


Голяк - прекрасний матеріал для декоративного оформлення, мощення доріжок, створення музичних композицій. З його допомогою можна спорудити красиві фонтани і водоспади, штучні водойми. Голяк використовується при створенні альпійських гірок. Крім того, він використовується при облицюванні і декоруванні стін. Міцність і зносостійкість цього каменю прекрасно підходить для спорудження несучих конструкцій.

Доломіт. Гірська осадова порода, що містить в собі близько 95% і вище мінерал доломіт. Домішки, присутні в доломіті - кальцит, ангідрит. Залежно від процентного вмісту доломіту підрозділяються на ізвестковістие, вапняні і доломіту вапняки. Офіційно існують дві версії походження цього каменю: осадове і гидротермально-метасоматичні. Колірна гамма мінералу різноманітна і містить відтінки жовтого, білого, світло-сірого, темно-коричневого, зеленого і рожевого і ін. Квітів. Доломіт володіє всіма якостями, властивими натуральному каменю: міцністю, довговічністю, морозостійкістю. Цікавий і різноманітний малюнок мінералу дозволяє створити неповторні композиції.

Доломіт добре піддається обробці, найбільш тверді сорти полірують. З цього каменю виробляють облицювальну плитку, виготовляють різні архітектурні деталі, скульптури і малі форми. Великі екземпляри використовують для будівництва та декорування кам'янистих садів, водойм, рокаріїв, альпійських гірок. Доломіт - прекрасна альтернатива для мощення підлог і доріжок. Застосовується також для оформлення печей, камінів, декоративного облицювання стін.

Пісковик. Існують інші назви цього каменю - рваний камінь, пластушка, плитняк, дикун. Гірська порода осадового походження. Пісковики - це зцементовані піски, які тисячоліттями пресувалися під власною вагою. По твердості розрізняють два види пісковика: пухкий і твердий піщаник. Пухкий піщаник утворений з вапняних піщинок, зцементованих між собою глиною. Твердий пісковик - з кременистих піщинок, зцементованих кварцом і слюдою. Найчастіше в природі зустрічається піщаник сіро-зеленого або жовто-коричневого відтінку. Червоний колір пісковика зустрічається рідше, тому вартість його дещо вищий.

Пісковик - самий універсальний будівельний матеріал, оскільки ареал його поширення величезний і видобувається він повсюдно. Широко використовується в будівництві при внутрішній обробці інтер'єрів, облицювання фасадів будівель, у виготовленні доріжок, ступенів, майданчиків і тротуарних плит. У ландшафтному будівництві незамінний при облаштуванні квітників, різних водойм, альпінаріїв, рокаріїв. З піщанику викладають підпірні стінки і колони. Чудово виглядають панно або мозаїка, викладені з різнобарвного пісковика.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78