Опалення котеджу. Поради з проведення сантехнічних робіт

При зведенні заміських будинків, котеджів, дач, потрібно виробництво цілого ряду спеціальних санітарно-технічних робіт. Таких як: водяне опалення котеджу, прокладання водопроводу в будинок, установка котельного устаткування та інших. Крім основних робіт по дому - можливі варіанти облаштування лазень, басейнів, саун. Чималий обсяг сантехнічних робіт по системах внутрішньої і зовнішньої каналізації, і взаємопов'язані потреби у спорудженні септиків і колодязів.

Плануючи проведення сантехнічних робіт в заміському будинку, на дачі або в котеджі особливу увагу треба приділити вибору обладнання та матеріалів.

Наприклад, сантехнічні матеріали та обладнання опалення котеджу підбираються під певні показники експлуатації, допустиме тиск, який в невеликих котеджах або заміських будинках мають різне значення в порівнянні з багатоквартирними будинками у кілька поверхів.

І ще, для підведення води в будинок, при монтажі опалення, при установці котла або облаштуванні лазні - потрібні різні за технічними характеристиками сантехнічні матеріали та обладнання. Тому їх правильна добірка і установка послужать гарантією безвідмовної роботи системи протягом багатьох років.

Прокладка підводок сантехніки в будинках проводиться приховано, щоб надалі відвідувачам туалетів або ванних кімнат не заважали численні труби і вбудоване сантехнічне обладнання.

Прокладка інженерних комунікацій розглядається і обговорюється на етапах проектування будинку. Способи прокладки в чому визначаються їх централізацією (підключення до існуючих мереж) або автономної подачею і відведенням. Винятком є хіба що кондиціювання заміського будинку, залежне від монтажу конструкцій будинку і не передбачає підключення до централізованих систем.

Розширений термін "комунікації" передбачає такі системи забезпечення проживання в заміському будинку: електропостачання, водопостачання централізоване або автономне, водяне опалення котеджу від котельні або за допомогою центрального теплопостачання. Крім перерахованого, це можливість централізованої каналізації приватного будинку, або пристрій автономних систем каналізації, а також вентиляції та кондиціонування котеджу.

Підключення водопостачання в заміському будинку від централізованої водогінної мережі як новозбудованого об'єкта, викличе оформлення погоджень та пакету документів. В якості альтернативи: автономне водопостачання, яке в залежності від планованого витрати води - потребують буріння свердловини, або пристрій колодязя. Два останніх варіанти передбачають забір води з підземних джерел, очищення і повна фільтрація води від зважених часток грунту та інших можливих включень.


Для того щоб опалення котеджу працювало безперебійно, найчастіше, встановлюється опалювальний котел, і виробляються монтажні роботи по створенню системи опалення. Це відносно дорогі роботи, однак, в зимовий час автономне опалення зробить ваш будинок теплим і затишним, чого іноді не під силу централізованого опалення. До того ж, монтаж власного опалювального котла забезпечує постійну наявність в будинку гарячої води в необхідних кількостях. Ще одна важлива перевага - водяне опалення котеджу в автономному регульованому режимах дозволяє отримати економію витрат на послугах теплопостачання, що критично для великої площі житлового будинку.

Кожному зрозуміло, що якісне і продумане проектне рішення сантехнічних робіт, монтаж розводки водопроводу і опалення грає першорядну роль для зручності і комфорту проживання в будинку. Розрахунки системи опалення та водопостачання потребують професійного підходу в даному питанні. Те ж стосується й інших видів робіт. Предпочтительней заздалегідь врахувати чинники впливу: необхідний тиск води в системі для нормального постачання всіх пристроїв в будинку, типи приміщень, характеристику приладів опалення (радіаторів), підвідних трубопроводів і пов'язаного обладнання. Сучасне водяне опалення передбачає досягнення комфортного температурного режиму в різних за призначенням приміщеннях. Наприклад, для ванної кімнати це близько 26 градусів, у спальні в межах 22 градусів, у коморах до18 градусів і т.п.

Непрофесійний підхід до виробництва санітарно-технічних робіт може стати причиною недостатності температури теплоносія в приладах опалення (радіаторах), полотенцесушителях, викликати протікання систем водопроводу, опалення та каналізації в з'єднаннях пристроїв і, у зв'язку з цим, підтоплення приміщень і нижніх поверхів. Непередбачені витрати по ремонтно-відновлювальних робіт після аварій можуть бути дуже значними.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78