Основна підготовка підлоги до укладання ламінату

На сьогоднішній день таке підлогове покриття, як ламінат набирає все більшу популярність. У перші роки після того, як даний матеріал став загальнодоступним, він ще не мав замків. Для його укладання доводилося додатково обробляти пази клеєм і тільки поле цього з'єднувати. На сьогоднішній день робити укладання ламінату стало набагато простіше, і це може зробити кожен. При цьому не потрібно володіти якимись спеціальними навичками. У даній статті поговоримо про те, як правильно підготувати поверхню підлоги для укладання ламінату.

Порядок дій

Для початку, слід демонтувати всі плінтуси, які є в приміщенні. Теж саме стосується порожков. Якщо їх немає, то робота злегка полегшується і можна переходити до наступного етапу. Тепер потрібно зайві речі з кімнати, а це по суті все. Далі знімаємо старе покриття. «Голу поверхню» слід гарненько підмести, можна навіть пропилососити. Подальша підготовка поверхні залежить від матеріалу з якого виготовлений підлогу.

Якщо це бетон. Слід повторно грунтувати поверхню. Рекомендується вибирати грунтовку, яка глибоко проникає всередину поверхні. Якщо ж за тривалий час на поверхні бетонної підлоги утворилися западини - їх слід закласти. Для цього досить використовувати звичайний цементний розчин і зробити тонку стяжку. У тому випадку, якщо є горби заввишки більше 10 міліметрів - їх слід зрізати або збити. Можна використовувати молоток і зубило, проте такий спосіб вимагає великих зусиль, а й додаткові витрати не знадобляться. Але промені все ж використовувати болгарку і зрізати наявні горби спеціальною насадкою. У тому випадку, якщо під час проведення «коректувальних робіт», якимось чином поверхню підлоги була сильно пошкоджена, слід вжити відповідних заходів. Наприклад, ви захопилися і занадто занизили рівень підлоги в декількох точках, коли зрізали горби. У даній ситуації локальне нанесення стяжки не допоможе. Якщо укласти ламінат на нерівну поверхню він дуже швидко прийде в непридатність. Щоб усунути таку неприємність, слід заново виміряти рівень підлоги і підігнати параметри так, що показник рівня підлоги був однаковим. Так, доведеться робити стяжку повністю всієї поверхні заново. Але це все ж краще, ніж швидко зіпсувався ламінат. Для того, щоб додатково утеплити поверхню, поверх бетону можна укласти на будівельний клей фанерні листи. Можна так само використовувати саморезних кріплення. Дана процедура зробить ламінат менш холодним. Однак перед безпосередньою укладанням фанерних листів слід переконатися в тому, що під підлогою не проходять труби або проводка (так-так, таке іноді буває). Так як для саморезних кріплення потрібно зробити отвори в підлозі за допомогою дриля.

З дерев'яною підлогою все трохи складніше. Найперше, що потрібно зробити - оглянути його на наявність механічних пошкоджень. Якщо такі є, краще відразу замінити пошкоджені дошки. Крім цього, поширеною проблемою дерев'яних підлог є скрип лаг. Внутрішня дошка, на яку кріпляться зовнішні, з часом прогинається. Це можна легко виправити. Встановлюємо місце скрипу, зриваємо дошку, і поміщаємо під ламу дерев'яний брусок. Потім заново прибиваємо дошку. Рекомендується виконати таку процедуру по всьому периметру підлоги. Походити, послухати. При виявленні скрипу, зміцнити лами. Більш ефективним способом буде використання саморізів, замість брусків. Достатньо один раз підтягти дошку до лами і все, про скрипі можна не турбуватися. Додатково рекомендується розкрити поверхню дерев'яної підлоги захисним засобом. Це дозволить істотно продовжити життя дереву.

Після того, як все вищеперелічене буде готове, слід ще раз провести прибирання приміщення і переходити до вибору ламінату. У наступній статті я розповім, як правильно робити укладання ламінату.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78