Як запобігти тріщини в бетоні

Ви вирішили побудувати патіо, прокласти під'їзну або бічну доріжку, і збираєтеся використовувати бетон. Приступаючи до роботи, потрібно пам'ятати, що жоден вид бетонного покриття не застрахований від тріщин. Звичайно, бажано уникнути згодом появи тріщини в бетоні. Ремонт тріщин в бетоні - клопітка справа, краще відразу зробити все як слід!

Зазвичай бетон складається з цементу, гірської породи, піску і води. У свіжому вигляді (у пластичному стані) бетон рідкий. У міру того, як він застигає (твердне), цемент і вода стискаються (ущільнюються, скорочуються в обсязі), і навантаження, що є наслідком цього ущільнення, свіжий бетон побороти не може в силу невисокої міцності.

Якщо укладати бетон у вітряний день, верхній шар може застигнути раніше нижнього, і бетон висохне нерівномірно (при пластичній усадці утворюються видимі тріщини). Крім того, нерівна поверхня під бетоном призведе до неоднакової силі опору при висиханні бетону, а це, в свою чергу, може стати причиною додаткових проблем при навантаженнях, яким бетонне покриття не може протистояти.

Як же отримати бетон без видимих тріщин? Якщо дотримати деякі прості правила на початковій стадії і після укладання бетону, у вас вийде прекрасна і невибаглива конструкція, яка буде служити протягом довгих років.

Перед тим, як укладати бетон, потрібно переконатися, що земполотно (грунтову основу під бетонним покриттям) як слід утрамбована і вирівняно. Найкраще скористатися садової грунтової фрезою, зорати (скопати) землю до глибини 6 дюймів (15 см), і, використовуючи ущільнювач (компактор) з ручним управлінням, ретельно утрамбувати ґрунт. При бажанні можна насипати шар будівельного піску, щоб забезпечити абсолютно рівну поверхню і стійке тертя в процесі усадки бетону. 10-сантиметрового шару намивного піску в якості підстави буде цілком достатньо. Якщо ви використовуєте дротяну арматурну сітку для зміцнення, вам знадобляться панелі, а не катаная дріт. Арматурну сітку з катаної дроту дуже складно встановити у верхній частині бетонного покриття, де власне вона і повинна бути для виконання свого призначення. Можна використовувати арматурні стержні, міцно з'єднані сталевим дротом, але розміри та інтервали між стрижнями залежать від рівня навантаження і від ґрунтових умов, так що складно рекомендувати стандартну модель. Якщо ви використовуєте арматурні стержні, необхідно встановити їх у верхній частині (половині) бетонного покриття. Можна також використовувати камені, цегельний щебінь (бита цегла) або купити пластиковий фіксатор арматури, на якому буде в правильному положенні кріпитися сталева арматура в процесі укладання бетону. Фірма, яка поставляє товарний бетон, також може поставити і складові для бетонної суміші. Ці складові зазвичай нейлонові або поліпропіленові. Завдяки цим речовинам утворюються невидимі мікроскопічні, а не макроскопічні тріщини на бетоні, які видно неозброєним оком. Сталева арматура дозволяє запобігти утворенню видимих тріщин, але якщо тріщини в бетоні все ж з'являються, сталь (якщо вона була правильно встановлена) скріпить бетон, тоді як волокна цього зробити не можуть.

Отже, земполотно готово, пластиковий паронепроникний шар на земполотна встановлений, пластиковий фіксатор міцно тримає сталеву арматуру.

Коли бетон буде готовий, у разі якщо у вас немає паронепроникного шару, зволожите земполотно, щоб сухе земполотно не вбереться воду, що міститься в бетоні, так як це може привести до нерівномірного висихання і обширного трещинообразованию при пластичній усадці.

Після укладання бетонної суміші необхідно вжити заходів щодо захисту покриття від сильного (небезпечного) вітру і прямого сонячного світла. Це необхідно для того, щоб бетон висох рівномірно.

Тепер ви готові приступити до найважливішого пункту плану щодо запобігання тріщиноутворення. Секрет відсутності тріщин таїться в усадочних швах! Врізавши шви до глибини, що дорівнює? бетонного шару, відмірявши інтервали, величина яких повинна бути в 25-30 разів більше товщини бетонного шару (найлегше це робити за допомогою кельми або гладилки на свежеуложенной бетонної суміші), будьте впевнені, що ви не побачите згодом тріщин на бетоні.


Якщо товщина бетонного покриття складає 10 см, шви повинні досягати глибини, рівний як мінімум 2,5 см, а інтервали між ними повинні становити 2,5-3 м. Якщо у вас немає інструменту для розшивки швів, можете найняти підрядника, який займається різкою по бетону. Тільки необхідно простежити, що робітники врізають шви до глибини, що дорівнює як мінімум? товщини бетонної плити. Метод розшивки швів дозволяє максимально скоротити ймовірність утворення тріщин. Тому дуже важливо, щоб шви врізалися до певної глибини. Коливання рівня земляного полотна можуть збільшити навантаження на бетон в тих місцях, де шов врізаний недостатньо глибоко, і навколо шва з'являться тріщини. Після розшивки швів і витримки бетону протягом 2 тижнів, можна закладати шви. Завдяки цій процедурі вода не потрапить на земляне полотно, і не відбудеться деформація (набухання або усадка). Також закладення швів запобігатиме потраплянню води на шви, інакше при замерзанні води це призведе до розламування і утворення тріщин в бетоні.

Отже, тепер у вас прекрасна бетонна конструкція, яка прослужить довгий час.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78