Чи завжди потрібна котельня в заміському будинку?

Окреме технічне приміщення - це трата корисної площі, якої в невеликому будинку і без того небагато. Іноді можна обійтися без такого приміщення і в той же час розмістити в будинку все необхідне інженерне обладнання, але для цього слід дотримуватися певних умов.

Опалювальний котел - без котельні
Перша умова - компактний опалювальний котел.
Опалювальний котел невеликої потужності не обов'язково повинен розташовуватися в котельні. Але при цьому і опалювальна площа в будинку буде порівняно невеликою.

У цьому випадку може бути використаний компактний настінний опалювальний котел, для якого не потрібно виділяти спеціальне приміщення. Такий котел можна підвісити на стіну в кухні, в передпокої, у ванній кімнаті, і т.п. Капітальний димохід йому не потрібен, - продукти горіння видаляються через сталеву трубу, яка виводиться крізь стіну назовні. Зрозуміло, треба забезпечити хорошу вентиляцію в приміщенні.

У будь-якому випадку необхідний теплотехнічний розрахунок для визначення необхідної теплової потужності систем опалення і ГВП. У системах опалення заміських будинків площею до 200 кв. метрів вдається, як правило, обійтися підвісним настінним котлом. Але не варто забувати, що котельня це не тільки приміщення в якому знаходиться опалювальний котел, разом з котельним обладнанням у ній перебувати і інше інженерне обладнання (система водопідготовки, система управління опаленням і ГВП).


Гаряча вода - без бойлерної
Друга умова - невеликий обсяг бойлера або його відсутність.

Необхідна витрата гарячої води забезпечує бойлер або проточна водонагрівальна колонка.

У невеликих будинках з одним санвузлом і раковиною на кухні бойлер може і не знадобитися, - в цьому випадку для приготування гарячої води в необхідних кількостях буде досить проточною газової колонки. Але газова колонка - це відкритий вогонь, бойлер ж - надійне, зручне і екологічно безпечне пристрій; так що бойлер все одно може виявитися кращим.

У разі помірного витрати гарячої води може підійти настінний двоконтурний опалювальний котел з вбудованим бойлером. Також існують компактні настінні бойлери. Такий бойлер може розміститися у ванній кімнаті або на кухні.

Орієнтовно, без будівництва окремої бойлерної можливо обійтися в будинках з одним-двома санвузлами. У великих будинках з трьома (і більше) ванними кімнатами потрібно буде встановлювати підлоговий бойлер, для якого бажано мати окреме приміщення.


Ємності системи водопідготовки теж займають багато місця
Третя умова - невеликий обсяг системи водопідготовки.
Ємності системи водопідготовки (очищення і фільтрації води в системі автономного водопостачання), в залежності від її конкретного складу, можуть займати значну площу - близько 1-2 кв. метрів. Можливо, для них буде краще виділити простір в котельні-бойлерної, ніж намагатися вмістити їх у ванній кімнаті або на кухні. Оптимальне рішення залежить від конкретної системи водопідготовки, тобто, в результаті, від якості що надходить зі свердловини або колодязя води.


Коли котельня необхідна?
Котельня необхідна, коли для опалення використовується потужний котел. В цьому випадку влаштовується капітальний димохід для видалення продуктів горіння і забезпечується приплив повітря для роботи котла. Бажано мати в приміщенні газової котельні газоаналізатор на випадок витоку газу з труб.

Орієнтовно, для опалення будинку площею 200 і більше кв. метрів, швидше за все, буде потрібно стаціонарний котел, тобто доведеться обладнати котельню.

Крім того, окреме технічне приміщення може знадобитися для розміщення підлогового бойлера значного обсягу. Така необхідність виникає у великих заміських будинках з трьома і більше ванними кімнатами.

Якщо в будинку влаштована система припливної вентиляції з підігрівом що надходить з вулиці повітря, то вузол підігріву також доцільно розмістити в особливому технічному приміщенні - котельні або бойлерної.

Таким чином, питання, чи потрібно виділяти окреме приміщення для котельні та бойлерної або краще обійтися без нього, вирішується індивідуально на етапі проектування. Рішення залежить від необхідної потужності опалювального котла, передбачуваного витрати гарячої води, а також від наявності та складу систем припливно-витяжної вентиляції і водопідготовки. Вибір правильного рішення слід довірити фахівцям.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78