Утеплення фасаду будинку екструдованим пінополістиролом

Якщо ви задумалися про утеплення фасаду кам'яного будинку, то ви втомилися від прохолоди в будинку, протягів і дискомфорту. І, звичайно ж, витрати на опалення вам дуже хочеться розумно скоротити.

Зараз одним з передових матеріалів з утеплення фасадів є екструдований пінополістирол. Мікроструктура пінополістиролу складається з комірок, заповнених молекулами газу, і завдяки цьому у матеріалу добре проявляються такі характеристики, як щільність і міцність, мінімальна вбираність вологи, підвищена морозостійкість, низькі паропроникність і теплопровідність, нешкідливість.

Важливим плюсом роботи з пінополістиролом, є те, що утеплити фасад ви зможете самостійно, він легкий. Працювати можна при зовнішній температурі не нижче 10 С0.

Необхідне обладнання: дриль, шуруповерт, кельму для нанесення сумішей, широку кисть або валик, ніж для нарізки пінополістиролу, пила-ножівка або електролобзик, висока драбина або будівельні ліси.

Матеріали: цокольна планка, листи пінополістиролу (від 5 до 10 см завтовшки), цвяхи тарельчатого типу (повинні бути мінімум на 5 см довше обраної ширини пінополістиролу), шурупи і дюбелі для кріплення цокольній планки, клей для пінопласту (може бути в балонах або ж у вигляді сухої суміші), штукатурка для зовнішніх робіт, куточки штукатурні з сіткою, сітка армована зі скловолокна, капроновий шнур або рівень, штукатурка для фінішної обробки (можна замінити на сайдинг або клінкерну плитку).
Продовжуємо расскривать суть:
Проводимо ревізію стін. Треба виявити і заповнити штукатурною сумішшю діри, відколи й нерівності (використовуючи для точності рівень або капроновий шнур), очистити фасад від забруднень, прибрати наявні шматки арматури. Грунтуем фасад складом з антисептиком в 2-3 шари, використовуючи кисть або валик.


На початку робіт кріпимо цокольну планку, якщо така необхідна. Саме на неї, або ж на виступаючу частину цоколя, і буде спиратися перший ряд пінополістиролу. Пінополістирол гладкий матеріал, для поліпшення адгезії слід зробити на його приклеюваної стороні борозенки за допомогою канцелярського ножа або пройтися жорсткої шкіркою. Приступаємо до приготування розчину, що клеїть, обов'язково дотримуючись інструкції. Клей наносимо на плити, відступивши 3-4 см від краю аркуша по периметру, робимо 6-8 «горочек» з клею по центровим частинам листа. Кладемо ряд плит таким чином, щоб стики між листами були заповнені клеєм, притискаємо круговими рухами. Зайвий клей, який виступив з-під листів, прибираємо кельмою. Клей в балонах, наносимо по периметру листа і хрестоподібно по центру. На кутах наклейте лист утеплювача таким чином, що б він вийшов за межі кута будівлі на розмір, незначно перевищує ширину аркуша пінополістиролу (6-11 см), наступний лист ви будете приклеювати з іншого боку кута будівлі, чітко наголошуючи його в виступаючу частину першого аркуша . Це так звана «обв'язка швів». Наступні листи у верхньому ряду зміщуємо на 7-12 сантиметрів, щоб листи лягли як би в шаховому порядку, і не забуваємо про кути будівлі! Всі шви обробляємо клейовим розчином або ж клейовий піною. Кожен ряд листів прикріплюємо тарілчастими цвяхами за допомогою дриля, на один лист доводиться 5-7 цвяхів - по краях листа і по центру. Можна прикріпити цвяхи таким чином, що б широка капелюшок утримувала відразу два аркуші пінополістиролу. Капелюшки цвяхів обробляємо штукатуркою. Приступаємо до приклеювання наступних листів. Але не варто в день клеїти більше 3 рядів пінополістиролу. Укоси вікон теж утеплюємо.

Коли всі листи прикріплені, приступаємо до армуванню листів і кутів будівлі. Для цього нам буде потрібно нанести штукатурну суміш на два-три аркуші пінополістиролу, взяти армуючу склосітку і втиснути її в нанесений розчин, загладити кельмою. Стики між полотнами сітки необхідно робити з нахлестом в 3-5 сантиметрів. Кути будівлі обробляються за допомогою штукатурного куточка і заштукатурюються. Коли поверхня висохне, приступаємо до фінішної обробки. Якщо не передбачається застосовувати декоративну штукатурку або інші способи фінішної обробки, то після висихання штукатурки поверхню можна обробити імпрегніруются розчином з антисептиком, а потім приступити до фарбування фасадною фарбою. Можна використовувати декоративну фактурну штукатурку, клінкерну плитку, сайдинг (попередньо зробивши обрешітку).

Отже, роботи завершилися. Тепер в будинку буде тепло, комфортно і завжди приємно, що робота зроблена своїми руками

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78