Проектування будівництва будинку. Що необхідно врахувати i Rum-Lav

Початок будівництва неможливо без готового проекту майбутньої забудови. По-перше, тому що без проекту просто не можна отримати дозвіл на початок будівельних робіт. А по-друге, тому що, звичайно ж, кожен майбутній господар будинку (а поки господар ділянки) хоче бачити, до чого приведуть його зусилля. Цей етап будівництва є дуже серйозним і відповідальним. Через помилки в проекті будівництво може затягнутися надовго і зажадати великих витрат часу і коштів. Тому дуже хочеться, щоб вам вдалося уникнути цих проблем. Як цього можна досягти? Що обов'язково потрібно врахувати при проектуванні будинку?

Першим кроком на шляху до створення успішного проекту є вибір будівельної фірми, яка і зможе його виконати. Цей крок, як раз і є найбільш важливим у проектуванні, оскільки іншого виходу (хіба що ви самі є кваліфікованим архітектором) просто немає. Хоча майбутній мешканець братиме безпосередню участь у проектуванні, це відповідальне завдання слід довіряти тільки фахівцям. Вибираючи будівельну фірму або архітектурне ательє необхідно звернути увагу на досвід виконання подібних робіт, репутацію, спектр пропонованих послуг. Часто будівельна фірма може не просто розробити проект, а й побудувати будинок «під ключ», що допоможе заощадити час і сили, якщо ви не плануєте будувати будинок своїми руками.

Відносно самого проектування хочеться відзначити, що тут можливі кілька підходів. Можна купити типовий проект, що є найменш клопіткою. Можна замовити спеціальний проект, до чого відносяться попередні поради. Це потребує великих витрат часу і сил, але всі ваші побажання будуть враховані. Компромісом є типовий проект із внесеними змінами.

Для створення проекту, який відповідає вашим потребам, необхідна тісна співпраця з архітектором. Необхідно поміркувати над наступними факторами. Скільки людей у вашій родині? Кількість мешканців впливає на загальну площу і кількість кімнат. Вважається, що на кожну людину має припадати не менше 15 м2 житлової площі. Якщо сім'я складається з кількох поколінь, можна передбачити роздільні входи, що створить додаткові зручності. Це часто знімає напруженість у відносинах. Якщо ви дуже гостинні, то непоганим рішенням буде кімната для гостей. У виборі проекту, звичайно, позначаться ваші архітектурні переваги. І знову слід згадати про особливості земельної ділянки. Яка площа ділянки? Якщо ділянка була придбана заздалегідь, то можливо площа ділянки буде обмежувати розміри будинку. В середньому, найбільш природні співвідношення площі ділянки до площі будинку один до десяти. Хоча це правило, як і інші, не є непорушним. Які особливості рельєфу? Все це теж вплине на проект. Якщо продумати ці деталі заздалегідь, то співпраця з архітектором буде більш плідним і приємним.


Хороші архітектори зазвичай надають кілька варіантів на вибір. Або змінюють один проект, поки той не буде відповідати вашим вимогам. Сучасні комп'ютерні технології дозволяють побачити тривимірне зображення майбутнього будинку у всіх деталях, що допомагає з остаточним вибором.

Далі йдуть строгий розрахунок і створення проектно-будівельної документації. Робочий проект включає в себе архітектурний, конструктивний та інженерний розділи. В архітектурний розділ входять плани поверхів, фасади, покрівля і т.д. У конструктивний розділ включаються фундаменти, перекриття, кроквяні конструкції та ін. Креслення опалення, вентиляції, електро - і водопостачання, каналізації входять в інженерний розділ.

Які документи повинні опинитися у вас на руках після закінчення проектних робіт? Архітектурно - будівельний проект і робочий проект. Це дозволяє отримати дозвіл на будівництво в управлінні архітектури і приступати до подальших кроків.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78