Як вибрати труби для системи опалення будинку

Для створення оптимальних умов в житловому приміщенні необхідна установка якісної системи опалення. Як вибрати відповідні труби для опалювальної системи будинку?

Опалення є найважливішою частиною обладнання сучасних приміщень і служить для підтримки комфортної температури.

Система опалення приміщень складається з:
системи управління;
генератора тепла;
трубопроводу;
приладів опалення.

Вибираючи матеріал для прокладки трубопроводу, слідують віддавати перевагу більш надійного варіанту, який підійде для конкретних умов експлуатації. Вкрай важливим аспектом є вивчення не тільки фізичних, а й хімічних властивостей матеріалу. Тільки зробивши продуманий підбір даного матеріалу, можна буде гарантувати герметичність всієї системи опалення, а також далі дозволить підтримати в приміщенні задану температуру.

При підборі оптимального виду труб найбільш важливою характеристикою можна назвати матеріал, з якого вони виготовлені. Для цього потрібно проаналізувати такі аспекти: температура теплоносія, рівень тиску в майбутньої проектованої системі опалення, робоча температура теплоносія, можливість у майбутньому самостійно проводити ремонтні роботи.

Розглянемо основні види труб для системи опалення:

1. Сталеві
Міцність - основна переваги сталевого виду трубопроводу. Однак схильність до корозії є значним недоліком, який може спричинити за собою досить часту заміну. Крім того, великим мінусом є те, що тепловтрати у сталевих труб дуже великі. Термін служби труб зі сталі складає всього 10 років по гарантії, але в житті він набагато більше.

2. Металопластикові
Такі труби найчастіше використовуються для систем комунікації. Ці вироби привабливі, насамперед, тим, що є абсолютно нетоксичними. При функціонуванні таких труб не утворюється накип і наліт, а також вони відрізняються більш високим терміном служби - 35 років. Істотним недоліком є те, що при різкій зміні температури метал стискується сильніше, ніж пластик. З цієї причини труби в таких умовах можуть дати текти.

3. З зшитого поліетилену
Трубопровід з такого матеріалу можна застосовувати для системи центрального опалення. Проте останнім часом найчастіше вони використовуються для системи теплих підлог. Труби із зшитого поліетилену дуже стійкі до впливу хімічних речовин, відрізняються високою стійкістю до корозії. При цьому подібні труби дуже міцні і не потечуть при зміні температури.

4. ПВХ
Полівінілхлоридні труби в даний час є одними з найбільш затребуваних виробів. Головними перевагами труб з ПВХ є гарна шумоізоляція, стійкість до корозії і ерозії, термостійкість. Довговічність їх визначається терміном в 50 років.


5. Поліпропіленові
Це, на сьогоднішній день, найбільш затребуваний матеріал для установки трубопроводу опалювальних систем. Переваги поліпропіленових труб наступні:
термін служби труб - 40 років;
вироби характеризуються стійкістю до деформації і іржі, що не стираються, не схильні до розривів, відрізняються низькою здатністю пропускати кисень;

володіють відмінною звукоізоляцією, що дозволить заглушити звук теплоносія;

поліпропіленові труби стійкі до впливу агресивної хімічної середовища (придатні для використання в системі не тільки води, але і хімічних сполук, таких, як антифриз);

матеріал, що використовується при виробництві такого виду труб, здатний до самозагасання. Це особливо важливо в приміщеннях з високою пожежною небезпекою;

відмінно переносять низьку температуру, при можливому зниженні температури теплоносія. Коливання температур при цьому може досягати 10 градусів за Цельсієм.

При можливості підвищення робочих температур критичної позначки в сто градусів, варто використовувати поліпропіленові труби, які армовані металом. Це дозволить зберегти герметичність.

Більш стійкими до перепадів температури і підвищеного тиску будуть армовані труби, так як їх теплофізичні характеристики дуже хороші.

Поліпропіленові труби володіють високим ступенем надійності, тому вони на сьогоднішній момент є найбільш популярними у покупців. Крім того, якість таких труб, найчастіше, не викликає сумнівів.

В цілому ж пластикові та полімерні труби в даний час - більш затребувані, ніж металеві. До безперечних переваг виробів можна віднести: стійкість до температурних перепадів, стійкість до корозії, довговічність служби і простота в монтажі. Труби дуже легкі, що є безсумнівним плюсом при їх транспортуванні.

Подібні труби з'явилися на ринку сучасних будівельних матеріалів недавно, так як раніше, в принципі, не існувало пластика, який здатний був би витримати температуру води в 90 градусів. Проте також слід враховувати те, що підвищення температури в системі опалення з такими трубами знижує можливість утримувати високий тиск і скорочує термін їх служби.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78