Види шпалер

Сучасний будівельний ринок, пропонує великий вибір матеріалів для оздоблення стін: штукатурка, панелі, фарба. Але найпоширенішим і затребуваним матеріалом і раніше, є шпалери.

Навіть при виборі одного цього матеріалу, можна заблукати - настільки широкий його асортимент. Тому, якщо Ви без коливання вирішили обклеїти стіни шпалерами, потрібно уявляти собі параметри, за якими належить визначитися з їх вибором і, оклеив ними приміщення, жити з ними в мирі та злагоді.

Шпалери - це один з найдавніших видів обробки і прикраси стін. Зараз вони бувають як на паперовій, так і на флізеліновій основі. Малюнок може бути друкарським або тисненим, фактура і забарвлення можуть імітувати будь-які матеріали, а кількість малюнків просто безмежно.


Види шпалер і їх технічні характеристики
Паперові шпалери - самі звичні й колись найпоширеніші в нашій країні. Вони можуть бути як гладкими, так і тисненими, а також можуть бути оброблені водовідштовхувальним складом, і тоді вони придатні під фарбування. Паперові шпалери - найдешевші, екологічні, але й самі ізносонеустойчівие: схильні до вигоряння, легко пошкоджуються і не терплять вологи. Зате вони легко наклеюються. Всі ці фактори роблять паперові шпалери найбільш підходящим матеріалом у тих випадках, коли потрібно часта зміна обстановки інтер'єру. Але вони годяться тільки для сухих приміщень, де немає постійного жиру і бруду: дитячої, спальні, передпокою, кабінету, вітальні.

Навпаки, найбільш складними в роботі і догляді і, відповідно, дорогими є текстильні шпалери. З ними зазвичай беруться працювати тільки професійні дизайнери.

Вінілові шпалери більш універсальні, ніж паперові, але виглядають набагато елітніше, їх можна протирати вологою ганчіркою, вони еластичні, щільніше паперових і менш схильні до механічних пошкоджень. Шар пластику в вінілових шпалерах в наші дні робиться мікропористим, що не утруднює циркуляцію повітря в приміщенні і робить їх безпечними для використання в будь-яких приміщеннях, навіть дитячих.

Існують навіть шпалери на основі скловолокна. Вони використовуються, як правило, для вирівнювання поверхні стін і стелі.

Пара слів про моду і кольорі
Мода на інтер'єр не така мінлива, як на гардероб, але все-таки тенденції в світі моди носять глобальний характер і відображаються на всьому, включаючи наші оселі. Так, паралельно існує кілька тенденцій: скандинавський мінімалізм, еко-стиль, hi-tech, еклектика і - вічна класика. Кожен стиль диктує свої правила обробки, вибору кольору, фактури та ін. Модним трендом стало використання фотошпалер, що дають реалістичне зображення. Зазвичай в фотошпалерах прийнято зображати природні мотиви: поле, ліс, водоспад. Але, в кінцевому рахунку, вибір обмежується лише фантазією і смаком замовника.


До речі, не менш важливий чинник при виборі шпалер, ніж технічні характеристики і модні тенденції, закони дизайну інтер'єру. Так-так, є й таке. І краще ними не нехтувати, якщо Ви плануєте провести в цьому приміщенні довгі щасливі і спокійні годинник, благотворно впливають на Ваше психічний стан. Основна проблема наших співгромадян-городян - катастрофічна нестача житлового простору. Фізично розширити його не в наших силах, але створити візуальне, психологічне відчуття простору - у Ваших руках. Одним з найбільш важливих факторів при цьому буде колір і малюнок шпалер.

Ця тема безмежна, але загальні положення такі:
- Холодні світлі тони і невеликий блідий малюнок візуально збільшують простір, піднімають стелю;
- Теплі і темні тони і великий яскравий малюнок "забирають" простір;
- Вертикальні елементи в малюнку шпалер зорово піднімають стелю;
- Яскраві тони підходять для кухні, помаранчева гамма стимулює апетит;
- Для спальні найбільш підходить блідо-синя гама;
- Червоний у великих кількостях пробуджує природну агресію;
- Чорний і фіолетовий в оздобленні стін діють гнітюче.

На цю тему існує багато спеціалізованих статей і літератури. Якщо цікаво, Ви завжди без зусиль знайдете безліч цінних порад щодо вибору дизайну оздоблення для стін різних приміщень.

Вибір шпалер - справа складна і відповідальна. Але якщо раптом на стінах шпалери виявилися не такими чудовими, як бачилися Вам в рулоні, не зневіряйтеся і не кидайтеся їх здирати. Загалом-то, пофарбувати можна практично будь-які шпалери. Головне грамотно підібрати за складом фарбу. А ефект може вийти просто вражаючим, і недорогі непоказні шпалери можуть несподівано облагородити Ваш інтер'єр.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78