Як заощадити при будівництві будинку з газобетону

З кожним роком зростає тенденція переїзду жителів міста в передмістя для постійного проживання. Проживання у власному будинку має набагато більше переваг по відношенню до проживання в квартирі: площа будинку набагато більше площі квартири, відсутність шуму, сусідів, природа і чисте повітря, відсутність автомобільних «пробок». Завдяки новим технологіям та розумного підходу до будівництва можна побудувати власний заміський будинок площею до 100 квадратних метрів за ціною однокімнатної квартири в місті.

До нових технологій відноситься винахід сучасного, високотехнологічного будівельного матеріалу - газобетону. Газобетон відрізняється відмінними фізико-технічними та експлуатаційними властивостями і набагато дешевше інших будівельних матеріалів. Будинок з газобетону має цілий ряд переваг перед іншими матеріалами:

Будинок з газобетону набагато легше, ніж, наприклад, будинок з колоди або цегли, тому не вимагає створення дорогого, потужного фундаменту.
Газобетон володіє хорошими теплоізоляційними властивостями, тобто добре тримає тепло в будинку, тому немає необхідності в дорогому утепленні стін будинку з газобетону.
Газобетон відноситься до категорії «дихаючих» матеріалів, завдяки цьому в нутрії будинку завжди буде сприятливий мікроклімат.
Газобетон являє собою блоки різних габаритів, залежно від функції використання. Для зовнішніх, несучих стін як правило використовують блоки товщиною 375 мм, довжиною 625 мм і висотою 250 мм. Один такий блок замінює близько 6 цегл. Кладка газобетонних блоків виконується набагато легше, простіше і швидше ніж кладка цегли.
За рахунок того, що блоки з газобетону великих габаритів і не важкі, не потрібно залучення підйомної техніки.Що стосується розумного підходу, то існують деякі правила, як побудувати заміський будинок з газобетону дешево.

Краще будувати будинок «з нуля», ніж купувати готовий заміський будинок: по-перше, як в ціну готового будинку входить націнка будівельної організації, агенства з нерухомості і так далі, по-друге, ви самі вибираєте тип будинку, планування майбутніх приміщень, матеріали для будівництва.

Існує оманливе думка, що для будівництва будинку дешевше найняти приватну бригаду, ніж вдатися до послуг фірми. Завдяки великій конкуренції на будівельному ринку і наявності постійних співробітників, будівельні фірми можуть запропонувати ціни нижчі, а якість значно вище. Вибираючи будівельну фірму, ви укладаєте договір на проведення робіт, в якому прописуються ціна і термін виконання робіт, тоді як приватна бригада може, отримавши якусь суму покинути будівництво не виконавши свої зобов'язання. Жодна приватна бригада не дає гарантії на виконані роботи.

Будівництво дешевого будинку з газобетону не означає покупка дешевих матеріалів. Дешеві, що не якісні матеріали ніяк не допоможуть зекономити вкладені кошти, а навпаки можуть призвести до ще більш великим вкладенням в процесі експлуатації будинку.

Варто заздалегідь детально продумати план будівництва та закладення всіх комунікацій, щоб не довелося переробляти будь-які роботи по декілька разів.

Для невеликої родини краще зводити одноповерхові будинки з газобетону, це дозволить сильно заощадити на відсутності міжповерхового перекриття та додаткового армопоясу. У тому випадку, якщо пристрої другого поверху не вдається уникнути, дешевше будувати мансарду - горищне приміщення під зламаним дахом. Мансарда вимагає більш дорогої мансардного даху і її утеплення.

При виборі фундаменту для будинку з газобетону необхідно враховувати несучу здатність грунту і вага споруди. При будівництві невеликого будинку з газобетону на міцних грунтах підійде стрічковий фундамент мілкого закладення. Не зайвими будуть роботи із захисту фундаменту від шкідливого впливу вологи: гідроізоляція та утеплення фундаменту, будівництво вимощення навколо фундаменту будинку. Проведення цих робіт дозволить продовжити термін експлуатації фундаменту і вдома, а так само буде перешкоджати втратам тепла через підлогу. Спорудження підвалу або цокольного поверху дуже дорогий захід, тому для будівництва економічного варіанта будинку з газобетону вони не підходять.


Для будівництва не найдорожчого будинку з газобетону варто уникати в плані будинку складних архітектурних прийомів: арок, еркерів, колон і так далі.

Варто пам'ятати, що чим більше площа будинку, тим більше буде потрібно грошей на його обігрів і підтримку тепла.

Великі, не стандартні віконні прорізи, додаткові балкони приведуть до подорожчання процесу будівництва.

Одним словом, економічний варіант будинку з газобетону увазі будівництво міцного, надійного будинку, без надмірностей.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78