Ставок на заміській ділянці

Для більшої естетичності заміської ділянки, а також з метою привнесення свіжості і різноманітності дачного життя, має сенс облаштувати на дачі невеликий ставок.

Вода, випаровуючись, освіжає розташовані поблизу рослини в спекотний день. М'який плескіт буде доповнювати звичну гаму звуків, на кшталт шелестіння листя і співу птахів. В обраний стиль дизайну водне середовище привнесе необхідний рух і динаміку. Сучасні дачні ділянки все частіше забезпечуються штучними водоймами. Але чому раніше ця практика застосовувалася настільки рідко?

Ще недавно деякі власники приватних будинків намагалися облаштувати на заміській ділянці ставок, побудувавши його з бетону. Але бетон для такого виду робіт - не самий практичний матеріал. Крім того, споруда з бетону виходив важким, складним у виконанні і досить дорого обходився. Але значний обсяг робіт - це ще половина проблеми. Куди складніше питання ваги такої масивної конструкції. Осідання грунту легко могла зруйнувати водойму. Бетонна чаша може растрескаться, і вода піде в товщу грунту. Необхідно врахувати, що монолітна споруда змінює вигляд ландшафту ділянки невідворотно і практично безповоротно.

З чого ж краще зробити ставок? Сучасний і зручний спосіб облаштування водойми для дачі - це застосування спеціальної готової форми, яка виробляється зі склопластику. Хоча, для цього може бути використаний і морозостійкий поліетилен. Форма берегів може бути різною, як і глибина ставка. Вибирати форму краще виходячи з особливостей ландшафту. Можна вписати споруду в ландшафт ділянки так, що він стане важливою деталлю навколишнього будинок природної зони. А можна зробити водойму непомітним, на перший погляд, ланкою, що доповнює загальний дизайн.


Для облаштування ставка необхідно придбати спеціальне обладнання. Наприклад, насоси, ставкові фільтри, підсвічування, аератори та інше необхідне обладнання для ставка можна придбати в компанії Vodalux.

Де розташувати водойму? Оптимальний варіант - досить освітлене місце на присадибній ділянці. Звичайно, на найбільш освітленому місці сонце буде активніше випаровувати воду в спекотні дні. Але якщо розмістити декоративний ставок в тіні дерев, є ризик, що коріння зашкодять стінки чаші, що викличе текти води.

Поблизу ставка краще розсадити чагарники. Великі дерева розміщувати потрібно на відстані не менше п'яти метрів від водойми. Причому, до висаджування рослин важливо вирішити, чи буде поруч розташована зона відпочинку.

Купуючи форму для ставка, важливо враховувати, що після установки площа споруди буде здаватися менше, ніж в магазині. Для того, щоб встановити форму, повинен бути вже підготовлений котлован. Контур периметра майбутнього водоймища слід розмітити кілочками. При цьому важливо відступити близько десяти - двадцяти сантиметрів від краю контуру і позначити місце для підсипання. Вилучений при роботах грунт можна рівномірним шаром рознести по садовій ділянці. Якщо пластикова чаша має складну форму, то при викопуванні ями грунт знімають поступово, рівнями.

Коли котлован готовий, на дні влаштовують піщану подушку і встановлюють чашу. Важливо, щоб вона розташувалася рівно. Перевіряють правильність установки рівнем і рівнем. Потім приблизно на третину ємність заповнюють водою. В останні з боків зазори підсипають заповнювач. Їм може бути і вилучений грунт. Водою поливають і заповнювач, щоб він ставав щільніше. Якщо проблем не виникне, то скоро штучна водойма буде готовий, можна його декорувати, перетворюючи зовнішній вигляд в природний.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78