Штукатурні роботи - це не складно

Штукатурні роботи не можна називати важкими або складними. Наприклад, якщо сказати про простих вирівнювання стін без використання декоративного штукатурного розчину, то це не викликає труднощів навіть у новачків в цій майстерності.

Сама штукатурка стін має кілька цілей:
Вирівнювати поверхні перед оздоблювальними роботами,
Безпосередньо декоративне оздоблення підстави і штукатурка грає роль декору.
У якій послідовності працюємо
Початок штукатурних робіт йде з підготовки основи. Потрібно видалити старе покриття - фарба або штукатурка. Коли поверхня буде чиста від забруднення, її необхідно обробити грунтовкою, що дозволить збільшити адгезію.
На сьогоднішній день в лад магазинах продаються грунтовки у великому асортименті. Якщо ми говоримо про демонтаж колишніх покриттів, то часто звичайного молотка цілком вистачає з інструментів, а з перфоратором справа піде набагато швидше.
Перед початком штукатурки стін необхідно визначити, який ми хочемо побачити її по закінченню роботи. Краще всього, якщо ми хочемо в підсумку гладкі площині, перпендикулярні стелям. Приблизно отримати їх не вийде, тому доведеться поставити певні позначки. Їх роблять різними методами, деякі з них наведені нижче.
Вирівняти стіни за допомогою цвяхів і відвісів
Потрібно забити під стелею горизонтальний ряд цвяхів або вкрутити саморізи, відстань між ними повинна бути приблизно 50-80 см. Краще скористатися довгої прямої рейкою для регулювання висоти для кожного метизів, що дозволяє зробити рівну лінію з капелюшків.
Отримана в результаті горизонтальна лінія повинна перебувати під прямим кутом до правої і лівої стіни, а вирівняти її можна за допомогою куточка 90 градусів.
Далі закріплюємо на капелюшки цвяхів в кожному ряду схил, за допомогою яких ви побачите вертикальні лінії майбутніх площин. Коли ви отримали ці лінії, потрібно закрутити уздовж них на однаковій відстані саморізи так, щоб вони збігалися з наявними лініями.
У підсумку виходить безліч капелюшків шурупів, які утворюють площину. Нам потрібно закріпити по них вертикальний маячок у вигляді профілю, який стане надійним помічником з вирівнювання стіни при оштукатурюванні.

Технології штукатурки стін
Тепер необхідний кельму або штукатурний кухлик, за допомогою якого накидаємо між освіченими прутами розчин. Починаємо накидати розчин зверху вниз, так як розчин стане опускатися нижче, і так ми зможемо нанести його оптимально.
Накидаємо кілька кв.метрів, після цього вирівнюємо суміш, роблячи дрібні зигзагоподібні руху вниз і вздовж наявних маяків.
Маяки послужать в ролі своєрідних рейку, по ним буде зрізати зайвий розчин. Роблячи роботу, не потрібно поспішати. Постарайтеся не надавати сильного тиску, щоб не було освіти потертостей і нерівностей. Чим більше ви зробите зигзагоподібних рухів, тим якісніше буде в підсумку поверхню. Цю роботу можна робити полутерком довжиною до 1200 см.
Візьміть у руки інструмент і переміщайтеся по намету, вирівнюючи площину. Тримати напівтерток слід двома руками, а рухати його зліва направо або знизу вгору. Маяки допоможуть у визначенні рівня.
При роботі полутерком зайвий розчин необхідно повертати в ємність, у якій намішано розчин. Після оброблення ділянок з нанесеним розчином можна продовжити роботу.
Після схоплювання штукатурки необхідний інструмент терка. Перед роботою намочіть її у воді, після цього, роблячи кругові рухи, затирайте штукатурку. Не поспішайте, роблячи цю роботу, оскільки після повного затвердіння штукатурки ви не поправите нічого.
Якщо у вашій ремонтної кімнаті відносно рівні стіни, то шари штукатурки в один або два з половиною сантиметри буде достатньо. Однак, якщо необхідно додатково вирівнювати стіни, то штукатурити потрібно кілька разів на кілька шарів. Також нижні шари не потрібно вирівнювати: чим більше нерівностей на них буде, тим більше буде їх схвативаемость з верхнім шаром.
Коли штукатурка стін закінчена, їх за допомогою терки можна навести до закінченого вигляду, а можна просто прошпаклювати.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78