Сейфи для зброї - як вибрати

Для забезпечення надійного і безпечного зберігання зброї рекомендується провести монтаж сейфа, який здійснюється за допомогою анкерних болтів. Необхідність кріплення обумовлена, по-перше, превентивним заходом захисту від несанкціонованого виносу сейфа разом з вмістом з приміщення. По-друге, конструкція збройових сейфів така, що вони мають невелику площу підстави в поєднанні зі значною висотою - це обумовлює їх нестійкість і можливість падіння, наприклад, при відкриванні дверей. Кріплення збройового сейфа можна виконати самостійно або запросити стороннього фахівця-установника. У другому випадку вартість розраховується виходячи з габаритів сейфа, типу стіни (бетон, цегла), кількості анкерних болтів і ряду інших чинників.

Залежно від об'єкта зберігання виділяють два типу сейфів: збройові і пістолетні. Сейфи призначені для зберігання довгоствольної зброї (гвинтівок, рушниць), а більш компактні пістолетні - для короткоствольної (пістолетів, травматиків).

Загальною характерною рисою інтер'єру збройових сейфів, крім згаданого вище трейзером під боєприпаси, є ложементи - пристосування для фіксації зброї. Ложементи в збройових сейфах бувають декількох типів - найпростіші (з дерева або пластика), затискні (найчастіше сталеві) і роликові, що забезпечують легку установку стовбура і найкращу його бічну фіксацію в сейфі. Роликові ложементи найчастіше мають сталеве підстава конструкції та пластикові / прогумовані ролики, які полегшують фіксацію стовбура. Як правило, дно збройового сейфа обладнано ложем (з повсті, дерева або пластику), які мають спеціальні поглиблення під приклади, які забезпечують додаткову фіксацію ствола в сейфі.

Інтер'єр сейфів дуже різноманітний: знімні ложементи, вертикальні перегородки і полички з регульованою висотою установки - все це дозволяє конструювати внутрішній устрій з урахуванням індивідуальних потреб. Конструктори прагнуть, по можливості, максимально ефективно використовувати внутрішній простір сейфа - тому не залишається без уваги внутрішня сторона дверей, на якій часто розміщують гачки і кишені для зберігання коштів і пристосувань для догляду за зброєю.

Елітні збройові сейфи мають повну внутрішню обробку оксамитом або флоком, простіші моделі - вінілісшкірою (штучною шкірою). Зовні сейфи найчастіше покриваються зносостійкої полімерно-порошковою фарбою, що захищає корпус від дрібних подряпин і розвитку корозії. Дорогі елітні моделі можуть мати додаткове декоративне глянсове покриття лаком з гравіруванням, або обробку цінними породами дерева. Колірна гамма зовнішньої і внутрішньої обробки для більшості моделей дуже різноманітна, і більшість продавців пропонують своїм клієнтам вибрати відповідний колір по каталогу - це дозволяє збройового сейфа вписатися в інтер'єр будь-якої квартири або будинку.


Основними характеристиками сейфів для зброї, крім об'єкта зберігання і габаритів, є кількість стовбурів і тип замка. З кількістю стовбурів все ясно - якщо ви припускаєте в майбутньому розширення свого арсеналу, передбачте це краще відразу - сейф виріб практичне і купується на довгий термін. Замки бувають декількох типів: ключові, кодові і біометричні. Кодові замки бувають механічними і електронними, їх перевагою перед ключовими замками є відсутність необхідності носити і зберігати ключі. Однак, по надійності ключові замки не поступаються кодовою, а за своєю вартістю ключові замки більш привабливі, ніж кодові аналоги того ж класу. Порівняно недавно сейфи стали обладнати і біометричними замками, які ідентифікують власника не по ключу і не по кодової комбінації, а по відбитку пальця. Перевага біометричних замків в оперативності доступу - розпізнавання папілярних візерунків відбувається практично миттєво: приклав палець до сенсора і доступ до зброї вже отримано.

Всі сейфи мають взломостойкимі властивостями, а деякі моделі мають підтверджує їх сертифікат взломостойкості. Наявність у сейфа сертифіката стійкості до злому, гарантує його зламостійкі якості, підтверджені в ході випробувань спеціальними сертифікаційними центрами. Числовим виразом стійкості до злому є клас взломостойкості.

Часто буває, що в описах пишуть "взломостойкость сейфа відповідає 1 класу" - це означає, що виробник заявляє про відповідність зломостійких якостей 1 класу, але це відповідність не підкріплене сертифікатом. Повірити продавцеві на слово і заощадити грошей або вибрати дорожчу аналогічну але сертифіковану модель - вирішувати Вам.

У виняткових випадках збройові сейфи мають вогнестійкими властивостями, що гарантує захист вмісту не тільки від злому, але і від пожежі. Коштує така синергія недешево, але ефект від неї - приголомшливий.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78