Ремонт кухні. Основні моменти

Підготовка до ремонту кухні
Для початку, слід вирішити: позбавлятися від старих меблів чи ні. Якщо Ви вирішили зберегти якісь меблі - акуратно розберіть її, перенесіть в іншу кімнату і накрийте плівкою. Ремонт квартири це завжди пил і будівельне сміття. Тому подбайте про те, щоб меблі не постраждав. Будьте обережні з технікою. Переконайтеся що всі комунікації (електрика, вода, газ) відключені. Тільки після цього переносите. Якщо у Вас недостатньо навичок, щоб самостійно впоратися з такою роботою - викличте спеціаліста. Пам'ятайте, що вся побутова техніка небезпечна, і поводитися з нею слід обережно. Скло, дзеркала та інші тендітні деталі оберніть тканиною.

Якщо Ви хочете, щоб кухня була не тільки красивою, але і практичною - перед початком робіт, детально сплануйте простір кухні:
Визначте місце для великої техніки: холодильника, пральної машини, плити і т.д.
Мийка, плита і холодильник обов'язково повинні розташовуватися поруч. Простір цього робочого трикутника - обов'язкова умова зручної кухні.
Газову плиту найкраще встановлювати в безпосередній близькості до комунікацій. Цим Ви позбавите себе від проблем, пов'язаних з її підключенням.
Не забудьте про електрику. Така техніка, як холодильник, посудомийна машина, електрична плита, витяжка і т.д. повинні мати не тільки окремі розетки, але і якісну проводку. А посудомийна і пральна машини, до того ж, вимагають підключення системи подачі і відведення води.
Продумайте систему освітлення кухні. Зверніть увагу, що робочий простір потребує окремого джерела світла.

Такі роботи Ви можете виконати самостійно, але ми рекомендуємо звернутися до професіоналів. Дизайнер інтер'єрів допоможе Вам правильно розташувати всю техніку. До того ж, Ви зможете наочно оцінити майбутній ремонт ще до початку робіт.
Який же порядок проведення ремонтних робіт? Спершу необхідно демонтувати старі покриття, потім замінити всі комунікації: і електрику і сантехніку. При необхідності, вирівнюють стіни, підлогу і стелю. Після цього виконують оздоблювальні роботи. На завершення монтують техніку і встановлюють меблі.


Демонтаж
При ремонті квартир, демонтажу підлягає весь старий матеріал: штукатурка, шпалери, покриття для підлоги, фарба, плитка і т.д. Пам'ятайте, що від якості демонтажних робіт залежить кінцевий вигляд нового покриття.
Змити побілку досить легко. Важливий момент - зробити це рівномірно і повністю. Уважно оглянути всю поверхню і перевірити, щоб ніде не залишилося необроблених ділянок.
Водно-дисперсійна фарба і емаль, навпаки, важко змиваються. Вони не розчиняються водою. Для зняття цього матеріалу, необхідно використовувати спеціальний розчинник. Діяти слід строго по інструкції, зазначеної на упаковці. Емаль знімається наждачним папером.
Шпалери - легко піддається зняттю матеріал. Можна скористатися спеціальною рідиною для видалення шпалер. Але є спосіб набагато простіше. Все що потрібно - шпатель і мокра губка. Намочивши, шпалери легко піддадуться зняттю. Для зручності використовуйте шпатель.
Демонтаж плитки - дуже трудомісткий і складний вид демонтажу. А складний він, тому що, найчастіше, потрібно зберегти матеріал при демонтажі. Плитку можна використовувати вдруге, але, щоб це зробити, необхідно її акуратно зняти і не пошкодити.


Заміна труб
Оцінити стан труб по силам тільки майстру. Він же виносить рішення про повну або часткову заміну труб і стояків. Сталева труба може прослужити справно до 30 років. Якщо Ваш будинок близький цього віку, плануючи ремонт квартири - обов'язково включіть у вартість нові труби. Навіть якщо Вам здається, що в цьому немає потреби, ми радимо проводити такі роботи заздалегідь, до настання неприємної ситуації. Адже, щоб замінити труби, треба забезпечити до них вільний доступ, що досить важко зробити, якщо труби зашиті в спеціальний короб. Доведеться демонтувати і цей короб. А це і зайві витрати і незручності.


Монтаж електромережі
Кухня - будинок для побутової техніки. На середньостатистичної кухні - не менше 5 приладів, рясно расходующих електрику. Відповідно, розетки повинні бути відповідні: із заземленням на 16 - 20 А. Для водонагрівача, кондиціонера, духової шафи, варильної панелі розетки не потрібні. Як правило, вони монтуються безпосередньо до дроту електроживлення за допомогою клем.
Не забудьте про дрібні побутові прилади, такі як електричний чайник, тостер і т.п. Для таких приладів буде достатньо зробити 2 подвійні розетки і винести їх над робочою поверхнею.
Така кількість приладів сильно навантажує мережу, тому, плануючи ремонт кухні, радимо Вам включити у вартість УЗО (пристрій захисного відключення) - забезпечує відключення електрики, якщо виявлено витік струму. Такий пристрій можна вмонтувати і в розподільний щиток і в розетку.


Вирівнювання поверхонь
Чорнова обробка квартир будівельною компанією, як правило, залишає бажати кращого. Вкрай рідко доводиться працювати з ідеально рівними поверхнями. У кращому випадку, перепад становить 2см.
Ремонтні роботи починаються з вирівнювання підлоги. Проводиться ця робота в два етапи. Спочатку, наноситься суміш для первинного вирівнювання. Коли вона висихає - наносять фінішну суміш більш дрібної фракції. Це дозволяє домогтися рівної і гладкої поверхні.
Стіни можна вирівняти двома способами:
за допомогою цементної штукатурної суміші
за допомогою гіпсокартонного каркаса.


Перший спосіб більш трудомісткий. Суміш спершу наносять на стіну, потім розподіляють великим шпателем. Не завжди вдається відразу домогтися потрібного результату.
Установка гіпсокартонного каркаса - більш легкий і практичний спосіб. Простір між стіною і каркасом можна використовувати для монтажу прихованої електропроводки.
Вирівнювання стелі виконують декількома способами:
При перед до 0.5 см. Досить просто фінішної шпаклівки
При перепадах від 0.5 до 3 см. Використовують спочатку стартову шпаклівку, потім фінішну.
При перепадах більше 3 см. Знадобиться армована металева сітка. Її кріплять шурупами, потім штукатурять.
При дуже великих перепаду (від 5 см.) Знадобиться гіпсокартонна конструкція. Необхідно враховувати, що монтаж такої конструкції займе близько 10 см.
Монтаж натяжної стелі. Це дуже якісний, але в той же час дорогий спосіб зробити стелю красивим. По периметру кріплять раму, в яку вплавляє полотно з полівінілхлориду. Робиться за допомогою спеціальної теплової гармати. Коли матеріал остигає - він розтягується і стає пружним.


Решили купить угловую кухню, широкий ассортимент по ссылке
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78