Ремонт будинку: які кольори вибрати?

Колір дуже важливий для створення затишної атмосфери в будинку або кімнаті. Грамотно вибраний колір може скрасити будь недоліки в оформленні кімнати, але жоден, навіть найкращий проект кімнати або вдома не згладить наслідки неправильно вибраного кольору.

Колір викликає певні почуття у людини. Він може піднімати настрій, наводити тугу, дратувати або розслабляти. Таким чином, важливо знати, як правильно використовувати кольори в будинку. Так як питання про колір безпосередньо пов'язаний з обробкою стін, це перший момент, на який треба звернути увагу, плануючи інтер'єр приміщення.

Колір володіє наступними трьома основними характеристиками:

По-перше, тон. Саме тон визначає назву кольору, наприклад «червоний», «синій», «зелений». Саме завдяки тону відрізняються один від одного червоний і зелений, жовто-червоний і червоно-фіолетовий кольори, жовто-зелений і синьо-зелений і так далі. Тона, або кольори можуть бути холодними і теплими. Жовтий, оранжевий, червоний і їх відтінки вважаються теплими. Ці кольори пов'язані з ідеєю сонця, вогню. Синій, зелений, ліловий і їх відтінки, асоціюються у нас з холодом, лісами, водою, небом, і вважаються холодними.

Друга характеристика кольору - це його сила або яскравість, яку вчені називають колірною насиченістю або інтенсивністю. Згідно цій якості кольору, яскраві, сильні кольору відрізняють від слабких, тьмяних, як, наприклад, червоний на верхній стороні від червоного на нижній стороні осіннього листа.

І третє якість кольору - светлота. Светлота - це положення кольору на шкалі від білого до чорного. Колір характеризується словами «темний», «світлий».
Вплив колірного тону

Жовтий, оранжевий і червоний кольори, а також їх варіації (теплі кольори) створюють затишну, теплу атмосферу, сприятливу для життя. Ці кольори будуть добре виглядати з виробами з дерева.

Червоний колір дуже агресивний і його не варто використовувати у великих кількостях. Також кран колір візуально зменшує розмір кімнати.

Жовтий колір-легкий і яскравий і, як правило, сприяє створенню гарного, веселого настрою.

Тоді як синій колір сприяє зоровому збільшенню кімнати, він має властивість поглинати світло і якщо його використовувати у великих кількостях, кімната виглядатиме похмурою і непривабливою.

Зелений колір, який виходить змішанням жовтого і синього, загалом спокійний і заспокійливий, але не наводить тугу і зневіру.

Фіолетового кольору - кольору таємниць і мороку, слід уникати або менше використовувати при дизайні інтер'єру будинку.

В цілому, кольору, утворені змішанням двох і більше фарб або сплетінням різнокольорових ниток на тканині, виглядають цікавіше, вишуканіше, ніж звичайні червоний, жовтий або, припустимо, зелений кольори.
Насиченість кольору

Яскраві кольори краще не використовувати у великих кількостях, наприклад, не варто вибирати яскраві шпалери або яскраве покриття на підлогу, так як такі кольори дуже різкі і відразу кидаються в очі, а також, як правило, погано поєднуються з меблями в будинку. Ці насичені кольори слід використовувати лише в малих кількостях, наприклад, можна прикрасити кімнату яскравим букетом квітів, поставити яскраві книги в шафу або прикрасити приміщення яскравими тканинами, щоб додати кімнаті цікаву нотку або звернути увагу на вибір кольорів. Тьмяні, сірі кольори підходять для використання у великих кількостях, наприклад, для покриття стін або підлоги, так як вони надають розслаблюючу вплив і не привертають увагу. Різноманіття таких неяскравих тонів буде набагато гармонійніше виглядати в кімнаті, ніж поєднання яскравих кольорів.
Светлота

Світлі тони в цілому візуально збільшують розмір кімнати, роблять її світліше, створюють ефект чистоти, витонченості та гарного настрою. Вони також дуже ефектно виглядають при штучному освітленні. Якщо використано занадто багато яскравих тонів, або вони не поєднуються між собою, кімната буде виглядати без смаку.

Темні тони зазвичай зорово зменшують кімнату, але виглядають багато і розкішно. Занадто темні кольори гнітюче діють на людину, здається, що потрапляєш в похмуру і курну кімнату. Більше того, кімнату, забарвлену в темні тони, складно висвітлити в темний час доби. Слід звернути також увагу на те, що сильний контраст світлого і темного не завжди виглядає виграшно, наприклад, меблі, виготовлені зі світлих деревних порід, і темні шпалери на стінах, або навпаки, світле дерево і темні стіни, погано поєднуються між собою і як би відволікають увагу один від одного.
Вибір колірного рішення для дому

При виборі колірного рішення для дому, потрібно враховувати наступні фактори:

Якщо вікна виходять на південну сторону, (в таких кімнатах сонячного світла вистачає сповна), необхідно дотримуватися холодних і темних кольорів, так як вони поглинають надлишок світла.

Якщо вікна виходять на північну сторону, і в них проникає недостатньо світла, слід віддавати перевагу світлим, жовтуватим тонам, щоб додати кімнаті трохи гарного настрою і відшкодувати недолік сонячного світла.
Кімнати, в які проникає достатньо сонячного світла, можна оформити, використовуючи як світлі, так і темні тони.
Занадто великі кімнати, але з достатньою кількістю сонячного світла можна забарвити в теплі тони, які створять ще більш розташовує атмосферу.
У занадто маленьких кімнатах можна візуально збільшити площу, використовуючи світлі тони.
У кімнатах, для яких вже підібрана меблі, вибір колірного рішення повинен здійснюватися виходячи з її кольору.
Вітальня, або будь-яка інша кімната, призначена для використання всіма членами сім'ї, повинна бути пофарбована в нейтральні тони. Потрібно розуміти те, що різні елементи декору (книги, квіти, картини тощо.) Повинні виглядати в кімнаті органічно і поєднуватися з її загальним колірним рішенням.
Хоч в їдальні зазвичай проводять небагато часу, це кімната, яку відвідують всі члени сім'ї, (і до того ж вона повинна розташовувати до прийому їжі), тому бажано використовувати свіжі, яскраві, живі кольори.
Спальня призначена для відпочинку, кольору вибираються згідно з особистими перевагами її мешканців, однак існують деякі поради щодо її оформлення. Перевага віддається світлим, заспокійливим тонам, ще більш світлим, ніж для кімнат, якими користуються всі члени сім'ї.
Ванній кімнаті найкраще підійдуть світлі кольори, зокрема, білий або білий у поєднанні з іншими світлими кольорами. Однак вибір кольорів суто індивідуальний.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78