Перекриття в заміському будинку

Про те, наскільки в будівельних роботах важливо робити вибір на користь міцних і надійних матеріалів, говорить будівельна мудрість «Повітряні замки краще будувати із залізобетону». Якщо фундамент побудований грунтовно, стіни - з дотриманням усіх технологічних норм, мешканці ніколи не дізнаються, що таке похилена веранда або вийшли з-під контролю стіни. Забір зводиться не скоро, не кажучи вже про красивому будинку. Якщо на фундаменті вже виросла коробка без даху, отже, настав час зайнятися перекриттями.

Перекриття представляють собою горизонтальні внутрішні конструкції, які поділяють по висоті суміжні приміщення в будинку або споруді і вирішує чимало важливих для будинку завдань:

визначають ступінь рівності підлог і стель;
забезпечують звуко-, тепло- і гідроізоляцію будинку;
переносять на стіни навантаження від елементів меблів, забезпечують стійкість будівлі.

Для будівництва будинку на століття вроджений оптимізм не буде достатньою основою. Їй стане процес підбору матеріалів, які на 90% забезпечують успіх або провал будівельної місії. Нагадуємо: виділяють горищні, міжповерхові, цокольні перекриття. Спускаючись зверху вниз, познайомимося з вимогами, що пред'являються до кожного виду перекриття.

1. Сходи перекриття
- Незалежно від типу будівлі перекриття між горищем і верхнім поверхом можна будувати з дерева. Красиво оброблені дерев'яні перекриття додадуть будь-якого інтер'єру додатковий шарм, наповнять його духом кантрі. На користь дерева говорять його екологічність, невелика вага, простота збірки, що не вимагає додаткової механізації, високі теплоізоляційні властивості. Але дерев'яні перекриття, на жаль, не без недоліків. Особливо це актуально для ряду випадків, коли відмова від дерева на користь інших матеріалах є єдино вірним рішенням. Якщо плануєте зробити горищне приміщення непридатним для проживання, не плануєте його опалювати, закономірно, що в зимовий час на горищі фіксуватиметься незначний плюс, влітку він буде перегріватися, міжсезоння принесе з собою різкі перепади вологості. У цьому випадку, буферне становище, займане горищем, стане причиною деформації і руйнування дерева. Поступова втрата у перекриттів своїх властивостей, а свою чергу, може привести до розтріскування стелі.


- Ще один вид горищних перекриттів - залізобетонні плити. Вони універсальні, тобто використовуються в будь-яких типах будівель за винятком дерев'яних. Якщо плити виконані з якісних матеріалів, в процесі будівництва була забезпечена гідроізоляція, горизонтальні стики між плитами ретельно закладені - залізобетонні перекриття перевершать дерев'яні міцністю і надійністю. У тому випадку, якщо мешканці потребують додаткової звукоізоляції, краще використовувати не монолітні (цільні) плити, а пустотні. Найважливішою особливістю плит перекриття є те, що вони стають чудовою перешкодою між приміщеннями з різною температурою (в нашому випадку: між житловою кімнатою та нежитловим горищем), тому, так би мовити, перед тим, як вибрати матеріал для перекриття слід «сім разів відміряти. У вартісному вираженні бетонні плити перекриттів обганяють дерев'яні приблизно в 2-2,5 разу.

2. Міжповерхові перекриття
- При розрахунку тимчасових навантажень (вага меблів, сантехнічного та опалювального обладнання, вага людей ...) слід враховувати, що навантаження міжповерхових і цокольних перекриттів, в середньому, в два рази вище, ніж горищних. Між поверхами будинку використовують два варіанти перекриттів: плити перекриття і монолітну плиту. Особливості першого варіанту ми обговорили вище, на монолітних перекриттях зупинимося більш детально. При порівнянні моноліту з бетонними плитами перекриття, він помітно виграє. По-перше, монолітне перекриття являє собою єдиний каркас (незбиране простір), яке здатне рівномірно розподілити навантаження. По-друге, цілісність залізобетонного монолітного каркасу добре глушить резонирование, тобто даний вид перекриття володіє більш досконалої звукоізоляцією. По-третє, відсутня необхідність дорогих вантажно-розвантажувальних робіт. Оскільки міжповерхове перекриття одночасно служить стелею і підлогою, важливою характеристикою монолітних перекриттів є більш висока якість бетонної поверхні, відсутністю потреби закладати шви. До недоліків монолітних перекриттів можна віднести необхідність влаштування опалубки. Будівництво монолітного перекриття обійдеться приблизно в 1,5 рази дорожче, ніж плити перекриттів.

3. Цокольні перекриття
Якщо будинок стоїть на цокольному поверсі, для будівництва перекриття можна використовувати і моноліт, і бетонні плити. При відсутності цоколя до цього переліку додається ще й стяжка.
рекомендації:
Стяжка є найпростішим і бюджетним варіантом, в основному, використовується при будівництві дачних будиночків;
У тому випадку, якщо під будинком пролягає хороший грунт (наприклад, пісок), то з таким самим успіхом можна будувати і залізобетонні, і монолітні перекриття;
Однак при складних водонасичених грунтах (глина, суглинок) слід віддати перевагу монолітним перекриттям. За рахунок своєї цілісності моноліт пов'язує конструкцію воєдино і перерозподіляє навантаження (на стіни фундаменту і на грунт) додаючи при цьому просторову жорсткість конструкції разом з фундаментом. Однак необхідно правильно здійснити зворотне засипання грунту. Так як наявний грунт (назад засипається) буде сприймати навантаження, то його слід засипати пошарово (товщина кожного шару не більше 30 см), при цьому ретельно утрамбовуючи кожний наступний шар. Також необхідно подбати і про мінімальну гідроізоляції. При влаштуванні бетонного перекриття слід постелити на грунт звичайну або будівельну поліетиленову плівку, попередньо проклеївши скотчем стики і забезпечивши герметичність.

Источник статьи: stromat.com.ua

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78