Облицювання ванної панелями: як піти від стереотипів

Облицювання ванної кімнати панелями може бути не тільки практичною, але й здатна створити незабутній інтер'єр. Більшість з наших громадян вважають, що облицювальні панелі для ванних кімнат - це тільки пластиковий довгомірний матеріал, який у всіх давно асоціюється з бюджетним ремонтом.

Але це далеко не так, і ми постараємося довести це, запропонувавши кілька цікавих ідей для оформлення ванної кімнати панелями.
Які панелі з пластика можна використовувати для ванної
Багато хто навіть не підозрюють, що облицювання ванн панелями може здійснюватися не тільки із застосуванням шаруватого пластику, але і в інших варіантах. Хоча, коли вже зайшла мова про нього, то поспішаємо вас запевнити, що і допомогою довгомірних панелей можна отримати відмінний варіант дизайну.
А потрібно, всього лише, скомбінувати два види облицювання, та створити контраст із стелею і підлогою - і вже інтер'єр виглядає зовсім по-іншому. До того ж, ціна даного матеріалу найдемократичніша, і подібна обробка ванної доступна практично всім.
Такі панелі, як на фото зверху, являють собою схожий на пластикову дошку матеріал, шириною 20-35 см і довжиною до 3-х метрів. Всередині він ніздрюватий (шаруватий), що значно знижує вагу облицювання.
З'єднання панелей між собою виконується способом гребінь-паз, а монтаж проводиться на дерев'яний або металевий каркас.
Інший вид довгомірних панелей - це пластикова вагонка. Цей матеріал має щільну структуру, і, відповідно, більш високу міцність.
Їх ширина зазвичай не перевищує 10 см, що і робить ці панелі схожими на дошку-вагонку. Принциповим їх відмінністю від попереднього варіанту, є наявність замкових з'єднань. Саме тому, пластикову вагонку ще називають ПВХ сайдингом.
Цінність пластика, як такого, полягає саме в тому, що він абсолютно не сприйнятливий до вологи, що, як ви розумієте, для ванної кімнати є найважливішим. Але, незважаючи на доступну вартість, багато людей віддають перевагу плиточную обробку стін.
Причиною тому - щонайширший колірний асортимент, і, звичайно, більш тривалий термін служби керамічної плитки.
Змиритися з таким станом речей виробники полімерних оздоблювальних матеріалів не схотіли. Тому сьогодні для обробки ванних кімнат, можна використовувати не тільки довгомірний, але й листовий пластик. Що ж він собою являє?
Це плоскі інтер'єрні панелі з рельєфною поверхнею, розміром 0,95 * 0,48м. Виробляються з високоякісного пластику, або поліестеру, армованого скловолокном. Продаються в комплекті з універсальним кантом і фризом, плюс інструкція по монтажу.
Кожен виробник пропонує увазі споживача певні серії панелей. Наприклад: серія «Декок» - це різні імітації натуральних матеріалів. Серія «Декопан» має мозаїчну поверхню, чи імітує керамічну плитку.
Заводська упаковка становить пачку з тридцяти листів, плюс кант метрової довжини в кількості шістдесяти штук. Фриз можна купувати окремо, якщо потрібно. Облицювання панелями стін ванної кімнати, в цьому випадку, виконуються не каркасним, а клейовим способом.
Підстава піт таку обробку, природно, має бути рівним, а значить, потрібно або вирівняти стіни цементним стягуванням, або обшити їх цементно-стружкових плит.
Таке облицювання панелями для ванної обійдеться дорожче, ніж у випадку з довгомірним пластиком, монтують відразу на каркас, але все ж, дешевше, ніж плитка, наклеєна по всій висоті стін. Та й дизайн можна придумати неординарний, взявши, наприклад, два види панелей.
Взагалі, призначення листових пластикових панелей не обмежується тільки санвузлами, адже їх поверхню можна не тільки мити і чистити, але і обдавати парою. Тому даний матеріал так само використовують: для внутрішньої обробки об'єктів харчової промисловості; оздоровчих та освітніх установ; торгових точок; спортивних споруд.

Якщо у вашому будинку простора ванна кімната, чому б не подумати про те, як її оформити, використовуючи модні нині панелі з 3Д ефектом? Їх виробляють не тільки з бамбука і гіпсу, а й з поліуретану, який теж не боїться вологості. На фото зверху приведений непоганий приклад такого дизайну.
Якщо вже говорити про дизайн, то для прикраси однієї стіни у ванній кімнаті, можна використовувати і водно-бульбашкові панелі. Вони теж відносяться до полімерних матеріалів, оскільки виготовляються з акрилового скла або стільникового полікарбонату. Даний матеріал має чисто декоративну функцію.
Панель всередині має порожнину, яка заповнюється дистильованою водою. У її підставі вмонтовано обладнання, подає повітря, за рахунок чого, власне, і утворюються бульбашки.
Інтенсивність руху повітряного струменя можна регулювати. З гарною підсвічуванням, така панель виглядає дуже оригінально, і не просто прикрашає інтер'єр, але і сприяє максимальної релаксації людини, що знаходиться у ванній кімнаті.
Панелі з полікарбонату за вартістю дешевше, але і термін служби у них менше. Декоративний ефект скляній панелі набагато вище за рахунок високої прозорості матеріалу.
На таку панель, з тильного боку може бути наклеєна плівка з будь-яким зображенням. Якщо це зимовий ліс, то бульбашки будуть імітувати падаючий сніг, якщо це підводний світ, вам буде здаватися, що він оживає. А як радіють такому дизайну діти!
І якщо об'ємні панелі хороші тільки в просторій кімнаті, то повітряно-бульбашкова панель підійде і для оформлення маленького санвузла.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78