Будівництво гаража в приватному домоволодінні.

Приватні гаражі в залежності від розташування бувають прибудованими, окремими або спільними. Матеріалом для будівництва гаража в приватному будинку служать цегла, бетонні блоки, залізобетонні конструкції, бетон, дерево. Використання переносних конструкцій з металу скорочують час зведення гаража, але не завжди підходять з причини своєї специфічності.

Зручним варіантом вважається спільний гараж. У цьому випадку гараж розташований під одним дахом з будинком і має спільні з ним комунікації. Таким чином будівництво приміщення для автомобіля ведеться на одному фундаменті будинку і спочатку вписується в планування. У прибудованому гаражі також можна облаштувати електропроводку, водопостачання і систему опалення, але різниця в тому, що планування і будівництво проводиться після будівництва будинку. Окремі гаражі, які вважаються найбільш безпечними, зводяться автономно і забезпечуються власною системою комунікацій.

Спільний гараж передбачає зручність доступу до автомобіля, зручність при вивантаженні різноманітної поклажі, а в негоду дорога від сидіння в автомобілі до крісла у вітальні буде зовсім непомітною. Гараж, розташований усередині приватного будинку припускає більший захист від викрадення. При плануванні спільного гаража доведеться закласти в кошторис серйозну систему вентиляції, яка повинна буде виводити назовні вихлопні гази - в іншому випадку занадто великий шанс стати токсикоманом, а всі внутрішні приміщення з меблями придбають стійкий малоприємний запах. Якщо житловий будинок розташований в глибині земельної ділянки, то на його території від огорожі до будинку доведеться викласти під'їзну доріжку, що допоможе полегшити вміст гаманця.

Вбудований гараж розташовується на цокольному або на першому поверхах. Якщо обладнати підвальне приміщення для автомобіля, то можна заощадити значний простір на присадибній ділянці. З недоліків такого гаража можна виділити те, що має місце ризик підтоплення грунту, а це становить небезпеку для автомобіля. Виїзд з такого гаража в зимовий період також може бути кілька специфічним зважаючи обмерзання пандуса.

Прибудовані гаражі мають такі ж плюси, як і вбудовані, а крім цього їх можна добудовувати навіть через кілька років після будівлі будинку. При будівництві прибудовується гаража доведеться враховувати питання сполучення несучих стін - так як через відмінності в технічних характеристиках велика ймовірність появи тріщин у місцях сполучення. Якщо будинок цегляний, то і пристроювати гараж повинен бути з цегли. Перед окремо стоять гаражами прибудовані вигідно відрізняються тим, що знаходяться в безпосередній близькості до основних комунікацій і прибудову до будинку створити дешевше, ніж окремо стоїть споруда. До того ж прибудовані будови займають менше місця на ділянці. При спорудженні прибудованого гаража слід передбачити тамбур, що розділяє житлову зона будинку і місце стоянки автомобіля. В ідеальному варіанті спальні приміщення і гараж повинні бути якомога далі один від одного.


Окремий гараж передбачає піші прогулянки від дому до місця стоянки автомобіля, а це не завжди зручно тим, що в гаражі як правило зберігається крім автомобіля багато різних речей і щоб їх дістати, доведеться витратити якийсь час на переодягання - особливо в період зимових холодів і дощу , граду та інших негод. Окремий гараж є не тільки майстерні, але і представляє цілий комплекс зберігання різного садового інвентарю і садової техніки. До мінусів також можна віднести і те, що при будівництві окремого гаража доведеться окремо підводити до нього інженерні комунікації. До плюсів відноситься те, що з точки зору пожежної безпеки окремий гараж представляє меншу загрозу, ніж прибудовані або вбудовані гаражі, а за умови розумного підходу до місця розташування гаража не доведеться витрачатися на проведення дороги до нього. Стандартний металевий гараж на одну машину з розмірами 3600х8400х2400 мм обійдеться з монтажем в 270 тис. Руб. (без монтажу близько 200 тис. руб., утеплений такий гараж буде коштувати відсотків на 40-50 дорожче.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78